Politsei keeldus samasooliste abielu vastase kampaania kohta kriminaalasja algatamast

 (105)
Politsei keeldus samasooliste abielu vastase kampaania kohta kriminaalasja algatamast
Foto: Andres Putting

Põhja prefektuuri Lõuna politseijaoskonnale esitati avaldus Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) korraldatava samasooliste abielu vastase kampaania kohta, mis kaebajate sõnul õhutab viha.

Põhja prefektuurist teatati, et väärteokoosseisu puudumise tõttu otsustati menetlust mitte alustada.

Kaebuse esitaja isik pole teada, aga SAPTK süüdistab selles kampaaniat ajakirjanduses viha õhutamiseks nimetanud samasoolise kogukonna aktiviste Helen Talalaeva, Kari Käsperit ja Reimo Metsa.

SAPTK juhataja Varro Vooglaid lükaks vaenu õhutamise kahtluse tagasi. “Väide, et meie kampaania kujutab endast üleskutset vihkamisele, vägivallale või diskrimineerimisele, on naeruväärne. Mõtte- ja sõnavabadus on demokraatliku ühiskonna alusväärtused ning on kahetsusväärne, et homoaktivistid, kes väidavad end seisvat inimõiguste eest, ei saa sellest aru. Need inimesed on juba harjunud, et kõiki, kes nende ideoloogilisi seisukohti ja püüdlusi heaks ei kiida ja oma arvamuse ka avalikult teatavaks teevad, võib hakata valimatult süüdistama vihkamises, diskrimineerimises, vaenu õhutamises ja kes teab veel milles,” märkis Vooglaid.

Allkirjakampaaniat on toetanud juba üle 30 000 inimese.