Politsei-ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Priit Pärkna koroonaviirusega kehtestatud eriolukorrast: piiridel tuleb arvestada suurema ajakuluga

 (27)
Narva piiripunkt
Narva piiripunktFoto: Dmitri Fedotkin

“Teeme kõik, mis meie võimuses, et viiruse leviku tõkestamisele kaasa aidata. Oleme piiril teinud täiendavaid tegevusi juba mitu päeva ning valitsuskomisjoni otsusega laiendame oma tegevust,” kinnitas politsei-ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Priit Pärkna.

PPA alustab idapiiril, lennujaamas ja sadamas ning kõige suurema koormusega lõunapiiri punktides ehk Iklas ja Valgas Eestisse sisenejatelt koguma rohkem andmeid. Eestisse tulijatel tuleb täita ankeet reisiteekonna, tervisliku seisundi ning võimalike kontaktide kohta nakkusohtlike inimestega. “Infot kogume kõigilt piiriületajatelt – nii välismaalastelt kui Eesti kodanikelt. Nii tekib ülevaade, kes on riiki tulnud ning kas neil võis olla kontakt viiruskandjaga,” selgitas Pärkna.

Eile hilisõhtuni ning täna varahommikust arutelusid pidavad PPA ametnikud teevad viimaseid ettevalmistusi selle info kogumise käivitamiseks. “See algab kohe, kui oleme protsessi detailid paika saanud. Tahame teha selle protsessi reisijate jaoks võimalikult mugavaks ja sujuvaks, kuid paratamatult tuleb arvestada suurema ajakuluga piiridel,” nentis Pärkna.

PPA kaasab partneritena protsessi ka maksu- ja tolliameti ning Kaitseliidu.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!