Politsei: helkurikandmise aeg on käes

 (4)
Politsei: helkurikandmise aeg on käes
Foto: Ilmar Saabas

Alates tänasest pöörab politsei liiklusjärelevalvetöös teravamat tähelepanu jalakäijate helkuri kandmisele, kuna pimedate ilmade tõttu on helkur muutunud hädavajalikuks.

Riho Tänak Politsei ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakonnast ütleb, et kriitiline aeg helkuri riietele kinnitamiseks on käes, kuna suurem osa nii tööle ja kooli kui ka koju liikumist toimub juba pimedas, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja.

"Kõige hoolsamalt peavad enese märgatavaks tegemisse suhtuma asulavälistel teedel liikuvad jalakäijad ja jalgratturid. Maanteel on sageli ainsaks valgusallikaks autotulede valgusvihk, samas sõidavad juhid tunduvalt kiiremini kui asulas. See tähendab, et õnnetuse juhtumise tõenäosus on suurem ning võimalikud tagajärjed kordades rängemad," ütles Tänak.

Ka politsei pöörab oma tegevustes erilist tähelepanu just maapiirkondadele, selgitades helkuri kandmise tähtsust ja õpetades seda õigesti kandma. Samas juhitakse ka asulates jalakäijate tähelepanu helkuri vajalikkusele ning tuletatakse meelde, et 1. jaanuarist on helkuri või valgusseadme kandmise kohustus kõigil pimedal ajal liikuvatel jalakäijatel.

Oktoobri algusest jagab politsei asulavälistel teedel liiklejatele ka tasuta helkureid ning Maanteeamet on taaskäivitanud helkur.ee portaali, mille kaudu saab teistele postiga helkurit saata.

2009. aastal liikluses elu kaotanud 24 jalakäijast 10 hukkusid pimeda ajal valgustamata maanteel liikudes. Neist kaheksal puudus helkur.