Politsei: Antsla gümnaasiumis lapsi noaga ähvardanud poisi juhtum näitab tugiisikute puudust

 (20)
Pussitamine
Foto on illustreerivFoto: Anni Õnneleid

Antsla gümnaasiumis klassikaaslasi noaga ähvardanud viienda klassi poiss on haridusliku erivajadusega õpilane, kellele on juba mõnda aega otsitud tugiisikut, ent pole siiani leitud. Juhtum on tõstatanud laiema küsimuse - kui valmis on meie koolid haridusliku erivajadusega noorteks.

Kagu politseijaoskonna piirkonnavanem Anti Paap selgitas, et 4. oktoobril toimus Antsla gümnaasiumi staadionil poiste vahel sõnaline konflikt, mille käigus üks poistest hakkas noaga kaasõpilasi ähvardama, vahendas ERR "Aktuaalset Kaamerat".

Kellegi elu ja tervis ohus ei olnud, sest õpetaja reageeris konfliktile koheselt.

"Osapooled rahustati maha, tund katkestati. Hetkel on ta kooli õppenõukogu otsusega õppetööst kõrvaldatud, vald sai konkreetsed juhised, kuidas edasi minna. Täna on koolis psühholoog, kes räägib lastega," rääkis Paap.

Koolis noaga ähvaradamine toob esile mitu tõsist probleemi, muu hulgas selle, et Eestis on puudu tugiisikutest, kes oleks valmis pakkuma psühholoogilist tuge.

"Tugiisikute taotlemised ja ka erinevate tugisüsteemide õpilasele määramised võtavad väga palju aega. Me võime mõnikord jääda olukordadega lihtsalt hätta, sest meil ei ole füüsilist inimest, kes aitaks," rääkis Antsla gümnaasiumi direktor Katrin Martinfeld.