Prefektuuri pressiesindaja Aleksandra Solntseva sõnul käivitas politsei menetluse korruptsioonivastase seaduse paragrahvi alusel, mis käsitleb seadusega kehtestatud töökoha-, tegevus- või toimingupiirangute rikkumist, teatas BNS.

"Töökoha-, tegevus- või toimingupiirangute rikkumise eest on rikkumise tuvastamise korral õigus karistada trahviga kuni 300 trahviühiku ulatuses," ütles Solntseva.

Yana Toomi ametisse nimetamise seaduslikkuse seadis kahtluse alla Harju maavanem Ülle Rajasalu, kes pöördus ka politsei poole.

Yana Toomi abilinnapeaks saamisel on maavanema hinnangul rikutud seadust, sest tema linnavalitsuse liikmeks kinnitamisel ning talle ametipalga määramisel osales aktiivselt ka linnavolinik Margarita Tšernogorova, Yana Toomi ema. Tallinna linnavolikogu hääletusprotokollist nähtuvalt ei taandanud Keskerakonna fraktsiooni liige Margarita Tšernogorova end Yana Toomi ametisse määramise otsustamisest, vaid hääletas volikogus vastava otsuse vastuvõtmise poolt.

"Leian, et õigusriigis on korruptiivne käitumine lubamatu. Huvidekonflikti tekkimine Yana Toomi abilinnapeaks kinnitamisel on fakt isegi juhul, kui tema ema häälel polnud otsustavat kaalu. Olenemata sellest, kui tugev juht või spetsialist Yana Toom on, jätab niisugune tegutsemine ja seaduserikkumine Yana Toomi abilinnapeaks kinnitamisele pleki," lausus Reformierakonda kuuluv Harju maavanem Ülle Rajasalu.

Seetõttu otsustas maavanem teha ka politseile esildise Maragarita Tšernogorova võimaliku õiguserikkumise kontrolliks ja vajadusel tema suhtes meetmete rakendamiseks.