DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Politsei algatas puuküürniku väljatõstmise asjus kriminaalmenetluse

 (590)
Politsei algatas puuküürniku väljatõstmise asjus kriminaalmenetluse
Foto: Ilmar Saabas

Põhja prefektuuri pressiesindaja Helen Uldrich ütles Delfile, et võlglasest maakleri Relika Roostalu üürivaidluse käigus on algatatud kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb ebaseaduslikku väljatõstmist.

Uldrich ütles Delfile, et politsei sai nn puuküürnik Roostalult avalduse kriminaalmenetluse alustamiseks eelmisel nädalal. „Politsei on alustanud menetlust, et välja selgitada juhtunu asjaolud,“ lausus Uldrich.

Käimas on niisiis kriminaalmenetlus kriminaalseadustiku paragrahvi 314 alusel, mis käsitleb ebaseaduslikku väljatõstmist, mille eest karistatakse süüdimõistmisel rahalise karistusega.

Relika Roostalu ütles Delfile, et kuna käimas on kriminaalmenetlus, siis uurimise huvides ei saa ta teemat kommenteerida. Naine märkis vaid, et meediast on läbi käinud eksitavat infot, kuid menetluse tõttu ei saa ta paraku öelda, mida täpselt valesti kajastatud on.

Noore pere uuest kodust välja kolimast keeldunud üürnik Roostalu lahkus naabrite sõnul majast juba jaanuari teises pooles, mistõttu kolisid maja ostnud Gerli ja Vootele Pihelgas nädala eest Roostalu asjad välja ja asusid maja korda tegema. Ilmselt oma asjade väljakolimise tõttu pöörduski naine politsei poole.