Põhja-Tallinn ei lepi Tervise Arengu Instituudi otsusega rajada süstlavahetuspunkt Sitsi tänava elumajja

 (35)
Süstlavahetuspunkti asukoha vastane koosolek
Süstlavahetuspunkti asukohaks planeeritud Sitsi 28Foto: Priit Simson

Põhja-Tallinna linnaosa valitsuses toimus täna kohtumine Sitsi tänav 28 korteriühistu ja Sitsi seltsi esindajatega. Arutati, et millised on järgmised ühised sammud pärast seda kui sotsiaalministeeriumile alluv Tervise Arengu Instituut (TAI) allkirjastas rendilepingu Sitsi 28 elumajja süstlavahetuspunkti rajamiseks.

Linnaosa juristide ja elanike koostöös arutati võimalusi, kuidas elanikud saaksid oma õigusi kaitsta. Lepiti kokku edasistes tegevustes.

Linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul linn kindlasti ei lepi Tervise Arengu Instituudi otsusega süstlavahetuspunkt elumajja rajada ning osutab elanikele igakülgset abi selle vaidlustamisel.

“Süstlavahetuspunkti avamise vastu Sitsi tn 28 elumajas on linnaosa valitsus, linnaosa halduskogu, linnavalitsus, linnavolikogu liikmed ja paljud teised. Selline olukord, kus minnakse toore jõuga linna vastu, rikub väga tõsiselt linna ja riigi vahelisi suhteid ning koostööd uimastiennetuse valdkonnas. Tervise Arengu Instituudi direktori otsus on väga suur viga,” ütles Kaljulaid.

Linnaosa ja elanikud tegutsevad ühiselt, et tekkinud olukorrale lahendus leida ning annavad järgmistest sammudest teada lähimal ajal.