Plaan: kõik kaitseväelased HIV-i kontrolli!

 (13)
Eesti kaitseväelased
Foto: Andres Putting

Kaitseministeeriumis pandi kokku töörühm, mille tegevuse eesmärk on ennetada HI-viirusega nakatumist ja aidsi haigestumist ning HI-viiruse proov tahetakse teha kaitseväelastele kohustuslikuks.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo eelmisel reedel loodud töörühm peab välja töötama HIV- ja aidsialase tegevuskava kogu kaitseministeeriumi valitsemisalas, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Tõenäoliselt muudetakse HIV-test kõikide kaitseväelaste tervisekontrolli osaks. Esmajoones tuleks see test muuta kohustulikuks nende kaitseväelaste seas, kes osalevad välisoperatsioonides, kus on keskmisest suurem risk saada haavata ja puutuda kokku vigastatute ja haavadega," selgitas kaitseministeeriumi pressiesindaja Peeter Kuimet.

Viimase kümne aasta jooksul on HI-viirusega nakatumine või aids ministeeriumile teadaolevalt diagnoositud seitsmel kaitsevälasel, kes kõik on olnud ajateenijad.

"Kuna kõigil nendel olid välja löönud ka juba mitmed viirusega seotud ja edasist  teenistust selgelt takistavad haiguslikud nägud, vabastati nad ka teenistusest," selgitas Kuimet haigestunud ajateenijate käekäiku."Kaadrikaitseväelaste seas teadaolevaid juhtumeid esinenud ei ole."