Piirissaarlased tahavad oma päästemeeskonda

 (8)
Piirissaarlased tahavad oma päästemeeskonda
Foto: Marko Jakobi

Piirissaarel võiksid olla püsivalt väljaõppinud päästjad, leiavad kohalikud elanikud pärast laupäevast tulekahju, milles hävis täielikult kaks maja ning vaid õnneliku juhuse läbi ei mattunud leekidesse kogu küla.

Saareelanikud teavad 1918. aasta suurpõlengut, mil tulekahjus olla hävinud 80 maja. Viimati oli saarel tulekahju, kus oli ka üks hukkunu, 2005. aastal, vahendab ERR Uudised  "Aktuaalset kaamerat".

Kahjutuledest haaratud majade naabri Foma Pabini sõnul päästis piirissaarlased halvimast see, et alanud kalapüügihooajaks on saarele naasnud palju mehi, kes kõik olid ka laupäeval kustutamas ja takistamas tule levikut naabermajadele. Mandrilt jõudsid päästjad kohale paar tundi pärast teate saabumist.

Kohalikud elanikud jõudsid saarel asuva tuletõrjeautoga laupäeval sündmuskohale ja voolikud lahti rullida poole tunniga. Vallavolikogu esimees Filimon Kuznetsov nõustub, et ideaalne oleks, kui saarel oleks valvel professionaalne päästekomando, kuid pigem oleks tema sõnul vaja anda kohalikele rohkem väljaõpet.