Pihl: Karistused on liiga leebed

 (30)
Jüri Pihl
Postimees/Scanpix

Esmaspäevast riigiprokurörina tööle asunud endise kaitsepolitsei juhi Jüri Pihli hinnangul küsivad prokurörid kohtutes mõningatel juhtudel kurjategijatele liiga kergeid karistusi.

“Karistuste küsimine kohtutes on teinekord liiga leebe, see peaks olema rohkem orienteeritud õiglustundele,” ütles Pihl inervjuus Eesti Päevalehele. Tema sõnul käitub riik mõningate kurjategijate suhtes ebaefektiivselt, karistades neid natuke kergelt.

Samuti peaks Pihli sõnul olema efektiivsem kuritegude menetlemine. “Tundub, et mõningate tõendite hindamine pole selline nagu peaks ning võib olla mõningad otsused tehakse nii, nagu ei tohiks seda teha ühes demokraatlikus riigis. Asju uuritakse liiga aeglaselt,” ütles ta.

Riigiprokuröri sõnul meeldiks talle, kui asjad sujuksid kiirelt ja efektiivselt ning inimesed satuksid kohtu ette, kui nad seda väärivad ja tõendeid on piisavalt.

Kohtute karistuste leebust kritiseeris eelmisel nädalal ka riigikohtu esimees Uno Lõhmus riigikogu ees esinedes. Ta laitis inimeste õigulustunnet häirivaid liiga leebeid karistusi ja samade kuritegude eest langetatud kardinaalselt erinevaid kohtuotsuseid.