Pidudelt naasvad venelased ummistavad Narva piiri

 (25)
Varahommikune Narva
Foto: Enn Käiss---

Venemaa infoagentuur Interfax teatab, et Eesti-Vene piiril Narvas tekkis esmaspäeva õhtul suur järjekord venelastest, kes sõidavad autodega pärast Eestis veedetud pühi kodumaale.

Piiriületamist ootavatele venelastele organiseeritud parklas levivad teated, et järjekorras seisab üle 2000 auto ja piiriületamist tuleb oodata 110 tundi virtuaalselt. Parkla töötajad soovitavad venelastel sõita parvlaevaga Helsingisse ja ületada Soome-Vene piir või proovida piir ületada Petseri juures, kus järjekord on lühem, vahendab Interfax.

Eesti politsei- ja piirivalveameti Ida prefektuurist teatati, et nende hinnangul on piiriületusjärjekord veninud enam kui nelja ööpäeva pikkuseks. Suured järjekorrad tekivad siis, kui paljud venelased sõidavad pühadeks Eestisse ja pöörduvad pärast täpselt ühel ajal tagasi Venemaale.

ida prefektuuri pressiesindaja Mari-Riina Risti sõnul teevad piirivalve ja toll head tööd, kuid paraku on järjekorrad veninud 110 tunnisteks ja sõidukeid ootab üle 2000. Reaalselt on piiripunkti territooriumil sajakonna auto ringis. Järjekorrad on tingitud Ida-Virumaa elanike kaubareisidest Venemaale, millele lisandus nüüd ka turistidevoog naistepäeva puhul.