Pevkur: selline käitumine on täiesti lubamatu

 (99)
Valitsuse pressikonverents
Siseminister Hanno PevkurFoto: MARI LUUD

Siseminister Hanno Pevkur lubas, et Eesti teeb kõik endast oleneva, et kapo ametniku vastu täna toimepandud kuritegu lahendada.

Leedus Baltimaade siseministrite kohtumisel viibiv Pevkur ütles Delfile, et ta loodab veel täna kontakti saada ka oma Vene kolleegiga.

Piiri peal, kus inimrööv täna hommikul toimus on ministri sõnul kõik fikseeritud ja kõik vajalikud inimesed on juhtumi lahendamisega töös.
"Praegu tegeleme sellega, et inimene Eestisse tagasi saaks," lausus Pevkur.

Täna 5. septembril kella 9 ajal Eesti Vabariigi territooriumil Luhamaa piiripunkti läheduses võtsid Venemaalt tulnud tundmatud isikud vabaduse teenistuskohuseid täitnud kaitsepolitsei ametnikult. Kaitsepolitseiametnik viidi füüsilist jõudu kasutades relva ähvardusel Venemaale.

Kaitsepolitsei ametnik täitis teenistuskohustusi seoses piiriülese kuriteo tõkestamisega. Inimröövile eelnes Venemaa suunalt operatiivraadioside segamine ja suitsugranaadi kasutamine.

Täna kell 17 algaval pressikonverentsil jagavad juhtunu kohta teavet kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu ja peaprokuröri ülesannetes Lavly Perling.