Pevkur: politseiametnike ründamine on rünne Eesti riigi ning põhiväärtuste vastu

 (72)
Hanno Pevkur
Hanno PevkurFoto: Rauno Volmar

Politseiametnikele kallale tungimine on absoluutselt lubamatu ning rünnak avaliku korra vastu, sõnas siseminister Hanno Pevkur nelja politseiametniku peksmist kommenteerides.

"Me kõik soovime, et politsei reageeriks kiiresti ja adekvaatselt. Soovime, et politsei kaitseks inimesi ning võtaks vastutusele avalikus ruumis märatsejad. Minule teadaolevalt olid vanalinna rusikakangelased raskes joobes ja ei käitunud ka klubis normaalselt," kirjeldas Pevkur.

"See, et rünnatakse teiste inimeste turvalisuse huvides kohale kutsutud politseid, on absoluutselt lubamatu. Minu hinnangul on politsei ründamine ka rünne riigi ning põhiväärtuste vastu. See on rünne avaliku korra ja korralikult käituvate inimeste vastu. Ma loodan, et need rusikakangelased ja ka rusikakangelaste tegu kiitvad inimesed kainenedes mõistavad oma väärkäitumist ja kahetsevad tehtut. Kunagi ehk vajavad ka nemad politsei abi!" kommenteeris Pevkur.

Nädalavahetusel rünnati kokku nelja politseiametnikku. Kallaletungid toimusid arestimajas, korteris ning Vana-Viru tänaval. Viimase nimetatud löömingu käigus sai viga kaks politseinikku.

Loe lähemalt SIIT.