Pettus või eksitus? Haigekassa nõuab Põlva haiglalt 3000 eurot tagasi

 (24)
Pettus või eksitus? Haigekassa nõuab Põlva haiglalt 3000 eurot tagasi
Foto: Argo Ingver

Haigekassa esitab Põlva haiglale ligi 3000-eurose tagasinõude, sest haigla esitas arveid ravi eest, mida haigekassa hinnangul ei tehtud. Haiglajuht Margot Bergmanni kinnitusel ühtegi alusetut raviarvet haigla esitanud ei ole ja tegu oli inimliku eksitusega.

Pärast plaanilise ravi peatamist eriolukorra ajal palus Põlva haigla juht Margot Bergmann tohtritele saadetud kirjas kolm korda enne mõelda, kas patsiendi haiglast väljakirjutamise asemel oleks võimalik teda suunata edasi taastusravile, jalaraviõe juurde või kas või polikliinikusse eriarsti vastuvõtule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma olen juba öeldnud ka, et see sõnakasutus ei olnud väga hea ja see võib-olla sisu väljastpoolt lugejale jääbki arusaamatuks ja justkui üleskutseks midagi ebasobivat teha," kommenteeris Bergmann.

Bergmanni kiri lekkis meediasse ning haigekassa võttis haigla eriolukorra ajal esitatud arved luubi alla. Kahe eriala raviarved äratasid tähelepanu.

"Haigla taastusravi ja haigla õendusabi, kus ilmnes küll, et võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on sellist teatud raviarvete enamat kallinemist, raviarvete struktuuri muutust," selgitas haigekassa juhatuse liige Maivi Parve.

Tema sõnul näitas 20 ravijuhu täiendav kontroll, et haigla raviarvetes esineb vigu ning osa arveid olid haigekassa hinnangul põhjendamatud. Seetõttu on kavas haiglalt ligi 3000 eurot tagasi nõuda.