PETITSIOON: Lapse seksuaalrünnaku juhtumis nõuab õiglust juba üle 1000 inimese

 (110)
Vägivallatsejad
IllustratsioonFoto: Ott Vallik

Kõigest kolme tunniga on petitsioon.ee lehel kogunenud juba üle tuhande allkirja inimeste poolt, kes leiavad, et 12-aastase tüdruku seksuaalrünnaku menetlemisel õiguskaitseorganite poolt on tehtud vigu ja ohvri õigused on jäänud kaitseta.

Eilne Eesti Päevalehe artikkel, mis juhtumi avalikustas, on aktiviseerunud ka mitmeid kodanikeühendusi.

„Taotleme Justiitsministeeriumilt ja Riigiprokuratuurilt juhtunule avalikku hinnangut ning meetmete rakendamist, mis välistaksid olukorra kordumise,“ seisab avalikus taotluses. Allkirju laekub 6-8 minutis. Hetkel on kogutud 1300 häält.

Petitsioon sai algatatud Facebooki grupi „Virginia Woolf sind ei karda!“ aktiivsete kodanike poolt. „Meis, allakirjutanutes, tekitab õõvastust, kuidas meie riigis on võimalik kodanikul või mitmel koos, sõltumata nende soost või vanusest, rakendada teise kodaniku suhtes omakohust või teda füüsiliselt või psühholoogiliselt rünnata või ähvardada, ilma et see saaks ühelgi moel asjakohaselt karistatud või taunitud,“ märgivad nad, miks algatuse lõid.

„Juhtumi olemasolev lahend õõnestab meie usku Eesti kohtusüsteemi ning õiguskaitsesse. Ühtlasi jätab selline kohtuotsus vägivallaohvri ühiskondliku abita, samas võtab ka teistelt ohvritelt julguse edaspidi abi paluda,“ lisavad nad.


Paljud kodanikud on otse ühendust võtnud nii justiitsministeeriumi kui ka prokuratuuriga ja saatnud sinna oma arvamusi.

Seotud lood:

Oma toetust saab avaldada siin: petitsioon.ee