PERH vähendas juhatuse koosseisu

 (9)
PERH, haigla
Päevaleht/Pressifoto

Põhja-Eesti Regionaalhaigla nõukogu istungil otsustati kutsuda haigla juhatusest tagasi alates 7. detsembrist juhatuse liikmed Eve Karmo ning Meelis Roosimägi. Regionaalhaigla juhatus jätkab kolmeliikmelisena — juhatuse esimees Tõnis Allik, juhatuse liige–haigla ülemarst Sergei Nazarenko ning juhatuse liige Sven Kruup.

Haigla nõukogu kuulas ära regionaalhaigla juhatuse esimehe Tõnis Alliku ülevaate haigla kokkuhoiuplaanidest järgnevateks aastateks ning sellega paratamatult seotud töötasu kokkuhoiu vajadusest. „Haigla on täna mitme raske valiku ees, mille eesmärk on kulude kokkuhoiu saavutamine,“ märkis haigla juhatuse esimees Tõnis Allik nõukogu istungil, “ainult tegevuskulude kokkuhoiust ja investeeringute kärbetest ei piisa, kokku tuleb hoida töötasus, ka juhtimiskuludes.“

Tõnis Allik rõhutas, et Eve Karmo ja Meelis Roosimägi on tõestanud end heade juhtidena, kes on käivitanud ning viinud ellu mitugi haiglale olulist ja vajalikku projekti. „Tänastes kokkuhoiutingimustes on uute projektide käivitumine paraku mõneks ajaks peatatud või edasi lükatud ning sellest johtuvalt vähenenud vajadus ka personali, sh juhtide osas. Tänaseks oleme teinud valiku jätkata väiksema juhatusega, kui seda vajasime kiirete arengute ajal,“ märkis Allik.

Eve Karmo ja Meelis Roosimäe vastutusvaldkonnad jagatakse kolme juhatuse liikme vahel.