PERH sai petta. Tellitud kaitsemaskidest kolmandik oli hoopis soovimatu pudi-padi

 (193)
PERH töövarjupäev
PERH töövarjupäevFoto: Ilmar Saabas

Eile õhtul pidi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse jõudma 37 000 FFP2 kaitsemaski, kuid sellest tuli vaid kaks kolmandikku. Ülejäänud oli praht, vahendab Õhtuleht.

"Nagu on öeldud, siis isikukaitsevahendite osas on nii-nimetatud sõjaolukord," tõdes regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu Õhtulehele saadetud vastuses.

Peedu sõnas, et soovitud kogusest saadi kätte 25 000 maski ning ülejäänud kastides oli pudi-padi, mida nemad ei tellinud.

"Olukord ongi keeruline ning võib juhtuda, et kaubast jäädakse ilma tehase ukse peal," lisas ta, et tarnija ei saanud oma transpordipartnerilt soovitud kogust.

Loe PERH-i saabunud saadetisest lähemalt Õhtulehest.

Eelmisel nädalal teatas riigihalduse minister Jaak Aab, et sõlmis hankelepingu Hiina ettevõtjaga, kellelt telliti 11,4 miljoni dollari eest kaitsemaske, -kindaid, -prille, -ülikondi ja muid isikukaitsevahendeid. Tegemist polnud sama kokkuleppega, mille kaudu PERH petta sai.

Aabi sõnul kestsid läbirääkimised üle 12 tunni ning eduka tulemuse taga oli Hiinas asuv Eesti saatkond, mis aitas selgeks teha, et tarnija puhul on tegemist usaldusväärse allikaga.

Täna pandi riigi tellitud kaitsevahendid Hiinas lennukile ning homme lõunaks peaksid need ka Eestis olema.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!