PERH gripiperioodil enam haigete külastamist ära ei keela

 (22)
PERH EMO
Foto on illustreerivFoto: Andres Putting

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) otsustas, et gripiperioodil enam haigete külastamist ära ei keelata. Meedikud loodavad, et patsientide lähedased annavad endale ilma käskude ja keeldudeta aru, et patsientide külastamine haigena on pahatahtlik.

PERH-i ülemarst Andrus Remmelgas vangutas pead, kui nägi haiglakoridoris patsienti külastanud lähedasi, kellel kaasas väikelaps. Lapsed võiks tema sõnul koju jätta, eriti gripiperioodil ning ikka lapse enda tervise huvides, vahendas ERR "Aktuaalset kaamerat".

Remmelgas ütles, et tervele mõistusele loodab haigla ka kõigi ülejäänud külastajate puhul.

"Külastamine või mitte külastamine ei tõsta haiglates grippi haigestumist, patsientide grippi haigestumist, kui järgida teatud reegleid. Me ju vaatame, mis toimub üle maailma teistes haiglates ja sellist piiramist praktiliselt kusagil Euroopa ja Skandinaavia riikides ei ole," rääkis ta.

Reeglid ise on imelihtsad: ära tule haigena, ära tule ka siis, kui keegi lähikondsetest on haigestunud ning kasuta desinfitseerimisvahendeid ning vajadusel maski. Et need tõed ikka meeles püsiks, on haiglas selleks püsti suuremad ja väiksemad meeldetuletustahvlid.

"Viisakas on alati, kui te kellelegi külla lähete - nii koju kui ka haiglasse -, kõigepealt küsida, kas teid oodatakse seal," sõnas Remmelgas.

Küsitlus #118543