Peipsi kohadel läheb elu kibedaks: püügikvoot suureneb 100 tonni võrra


Peipsi kohadel läheb elu kibedaks: püügikvoot suureneb 100 tonni võrra
Foto: DELFI

Valitsus kiitis täna heaks määruse muudatuse, mille kohaselt suurendatakse Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel 2011. aastaks eraldatud püügiks lubatud koha kogust 100 tonni võrra. Senise 600 tonni asemel võib nüüd püüda 700 tonni koha.

„Koha püügikvooti on Eesti kalurite jaoks võimalik suurendada tänu sellele, et kalavarud on heas seisus. Samuti ei saaks kvooti muuta ilma Venemaaga kokku leppimata: kahe riigi vaheline koostöö Peipsi järve osas on pidevalt paranenud. Koos oleme suutnud oluliselt vähendada järvele langevat koormust ning Peipsi seisundi stabiliseerida,“ ütles keskkonnamiister Keit Pentus. Ta lisas, et uue püügikvoodi ära kasutamine tähendab kalurite jaoks võimalust suuremateks sissetulekuteks, teatas keskkonnaministeeriumi pressiesindaja.

Muudatus tehakse tulenevalt Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni valitsuste vahelise kalapüügi komisjoni 32. istungi otsusest ning teadlaste soovituste kohaselt. Muudatus on vajalik, et võimaldada Eesti kaluritel pikendada püügihooaega. Käesoleva aasta juunikuu lõpu seisuga oli Eesti praegusest kohakvoodist ära kasutanud juba ligikaudu 60% ja prognooside kohaselt jätkunuks kvoodist vaid septembri alguseni.

Kui 2010. aastal püüdsid Eesti kalurid Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvest 1205 tonni ahvenat, 507 tonni koha, 46 tonni haugi ja 434 tonni latikat, siis vastavalt riikidevahelisele kokkuleppele on sellel aastal Eesti kaluritel lubatud püüda 1744 tonni ahvenat, 700 tonni koha, 110 tonni haugi ning 600 tonni latikat.