Peipsi järvel algavad homme nakkevõrkude koristustalgud

 (2)
Peipsi järvel algavad homme nakkevõrkude koristustalgud
Foto: Raivo Tasso

Keskkonnainspektsioon alustab homme järjekordset Peipsi järve puhastusaktsiooni, et eemaldada järvest sinna triivima jäänud ja veekogu risustavaid vanu nakkevõrke.

Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõuniku Leili Tuule teatel toimuvad talgud kahes etapis kokku viiel päeval. Sel nädalal, 29. ja 30. mail otsitakse ja tragitakse võrke Peipsi lõunaosas.

Keskkonnainspektsioonist on väljas kolm meeskonda kokku üheksa paadiga, millest kuus tegelevad võrkude otsimisega ja kolm võrgumasinaga varustatud paati leitud võrkude eemaldamisega.

Inspektoritele tulevad appi harrastuspüüdjad kolme paatkonnaga.

Teine etapp on plaanis läbi viia 3. - 5. juunini Peipsi järve põhjaosas, kus põhitähelepanu pööratakse koha talvitusaladele ning aktiivsema võrgupüügi piirkondadele.

Tuul selgitas, et võrkude väljatragimine toimub kalavarude kaitse eesmärgil, sest vette triivima jäänud võrgud võivad muutuda tapjavõrkudeks, mis veel pikka aega kala edasi püüavad.

Tegemist võib olla ebaseaduslikult püügile seatud nakkevõrkudega või lihtsalt tuule ja jääga püügikohast eemale liikunud võrkudega.

Ettevõtmist toetab rahaliselt Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Keskkonnainspektsioon korraldab Peipsi järve risuvõrkudest puhastamist alates 2006. aastast.