Peapiiskopiks valitud Urmas Viilma: naisvaimulikud on minu jaoks niisama armsad kui meesvaimulikud

 (52)
Urmas Viilmaa
Urmas ViilmaaFoto: Vallo Kruuser

Äsja peapiiskopiks valitud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kantsler Urmas Viilma möönab, et ta ei ole sisemiselt veendunud, et naisvaimulike ordineerimine on piibellikult põhjendatud, kuid kinnitab, et naisvaimulikud ei pea tundma end tema ülemkarjase perioodil kuidagi kiusatuina.

Ühel päeval võib Eestil olla ka naissoost peapiiskop, märkis Viilma ETV saates "Kahekõne", vahendab ERR.

"Tegelikult põhjendatakse seda ju ikka Piibliga ja sellega, kus on öeldud, et naine ärgu õpetagu. Pigem on võib-olla küsimus, millega põhjendada, et võiks... aga see on selline teoloogiline vaidlus ja minu enesegi jaoks. Ma täna ei ole ju valmis kirikujuht, ma ei olnud kunagi arvestanud sellega, et minust saaks nii noorelt peapiiskop," rääkis Viilma vastates küsimusele, et millega üldse põhjendada seda, et naine ei sobi jumalateenistust pidama.

"Ka minu enese jaoks on selle küsimuse läbimõtlemine olnud võib-olla üks suuremaid probleeme hetkel ja ma ei ole eneses siiamaani saanud seda kindlust, et see on piibellikult põhjendatud. Samas – meie kirik on ordineerinud naisvaimulikke 1967. aastast ja seda on põhjendatud alati peamiselt sellega, et meil on töötegijaid vähe. Ja meil on ka täna töötegijaid vähe..."