Peapiiskop Põder kuulutas pühapäeva Ukraina rahu ja vabaduse eest palvetamise päevaks

 (23)
Valitsusvastane meeleavaldaja Kiievis Ukraina lipuga
Valitsusvastane meeleavaldaja Kiievis Ukraina lipugaFoto: Stringer, REUTERS

Peapiiskop Andres Põder teatas täna, et seoses Ukraina kriisiga on 23. veebruar on kuulutatud Ukraina rahu ja vabaduse eest palvetamise päevaks.

"Kedagi ei jäta puudutamata järjest enam eskaleeruv konflikt Ukrainas, mis on kaasa toonud hulgaliselt inimohvreid ja ähvardab kujuneda kodusõjaks keset Euroopat," teatas Põder.

"On äärmiselt traagiline, et rahumeelsed meeleavaldused on muutunud vägivaldseks ja riik on kasutanud oma rahva vastu äärmuslikke vahendeid. Kahjuks on leidunud jõude, kes on seda konflikti õhutanud ja ülesehitavale kokkuleppele jõuda on ääretult raske," lisas ta.

"Kutsun üles toetama kõiki lepitus- ja rahupüüdlusi Ukrainas, et sealne rahvas võiks üksteist ja demokraatlikke norme austades lahendada oma ühiskonna ees seisvad probleemid. Loodame tänasel keskpäeval allakirjutatava kokkuleppe jõustumisele ning osapoolte koostööle," ütles Põder.

"Kuulutan eeloleva pühapäeva, 23. veebruari Ukraina rahu ja vabaduse eest palvetamise päevaks. Mälestagem sel päeval Ukraina rahutustes hukkunuid ning palvetagem nende perekondade ja kõigi kannatanute pärast," teatas peapiiskop.

"Ajal, mil tähistame Eesti iseseisvuspäeva, kandkem südames ka oma õdesid ja vendi Ukrainas, toetades nende riigi iseseisvust ja arengut," ütles Põder.

Kiievis on käimasoleval nädalal meeleavaldajate ja valitsusjõudude vahelises konfliktis hukkunud vähemal 77 inimest.