Peaminister Rõivas: Eesti soovib muuta Euroopa Liitu ja NATOt tugevamaks

 (29)
Peaminister Rõivas: Eesti soovib muuta Euroopa Liitu ja NATOt tugevamaks
Peaminister Taavi Rõivas ja kaitseminister Sven Mikser Lennart Meri konverentsilIlmar Saabas

Peaminister Taavi Rõivas ütles täna Lennart Meri konverentsil EL ja NATO teemalisel arutelul, et toetus Euroopa Liidule ja NATOle on püsinud kõrge ja Eesti näeb peale kümne aastast teekonda koos liitlastega oma tulevikku Euroopa Liidu ja NATO liikmena.

Eesti on neis liitudes pidanud oluliseks täita endale võetud kohustusi ning ühiseid reegleid ja see on teinud meie hääle kuuldavamaks, ütles Rõivas.

Rääkides Euroopa Liidu ja NATO tulevikust ütles peaminister, et Eesti tulevik on seotud Euroopa Liiduga. Ligi 70 protsenti meie väliskaubandusest on seotud Euroopa Liiduga. Seega on tugevam ühendus meie enda huvides.

"Euroopa Liit on tulevikus tugevam, kui keskendutakse ühisturu arendamisele ning kõik riigid hoiavad oma rahaasjad korras," sõnas ta.

"NATO on tulevikus tugevam kui ollakse füüsiliselt kohal kogu alliansi territooriumil ning kõik liikmed peavad kinni oma võetud kohustusest panustada riigikaitsesse vähemalt kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust," lisas peaminister.

Tänavusel Lennart Meri konverentsil on arutlusel mitmesugused nn pehme ja kõva julgeolekuga seonduvad probleemid NATO teise Mare Nostrumi ehk Läänemere regioonis. Delfi vahendab konverentsi otsepildis.