Peaminister Ratas: saame nädala alguses eksperthinnangu koroonaviiruse leviku kohta

 (167)
Valitsuse liikmete lahkumine Kadrioru lossist
Peaminister Jüri RatasFoto: Kretel Kuusk

Peaminister Jüri Ratas ütles ETV saates "Esimene stuudio", et tuleva nädala alguses jõuab valitsuse lauale ekspertide hinnang koroonaviiruse mõjust, levikust ning võimalikust kestusest Eestis.

Ratas rääkis, valitsuse koroonaviiruse vastase võitluse erikomisjon on moodustanud töörühma viroloogidest ja teadlastest, et saada neilt arengute kohta hinnang, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Mida see koroonaviirus Eestile võib tähendada, kui kaua see siin kestab ja selle lõpliku aruande me peaksime saama järgmise nädala alguses," ütles peaminister.

Ratas rääkis, et esimesed indikatsioonid 1. maini kestva eriolukorra lõpetamiseks saab olla haigestumiste arvu vähenemine.

"Kui me näeme, et nakatumiste arv, nakatumiste tõusu nurk hakkab murduma, siis need on esimesed indikatsioonid, kui me võime öelda, et olukord hakkab paremaks muutuma. Ja alles siis me saame tulla väga tugevate majandusmeetmete ja piirangute muutmise juurde. Täna me saame majandust abistada läbi oma majandusmeetmete paketi," sõnas Ratas.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!