Peaminister Ratas osaleb Rooma 60. aastapäeva tähistaval tippkohtumisel

 (8)
Valitsuse pressikonverents
Peaminister Jüri RatasFoto: Priit Simson

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Rooma, et osaleda 25. märtsil Euroopa Liidu valitsusjuhtide ja riigipeade kohtumisel tähistamaks Rooma lepingute 60. aastapäeva.

Täna osaleb peaminister Euroopa Liidu tuleviku teemalise sõnavõtuga Roma Tre ülikoolis toimuval akadeemilisel konverentsil March for Europe. Samas paneelis osalevad ka Itaalia endised peaministrid Enrico Letta ja Mario Monti, EL Regioonide Komitee president Markku Markkula jt.

Itaalia peaminister Paolo Gentiloni kutsel võtab peaminister Ratas osa kohtumisest EL tööandjate ja töötajate esindajatega, kus osalevad ka Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, Euroopa Komisjoni president Jean Claude Juncker, Malta peaminister Joseph Muscat, Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani ning Rootsi peaminister Stefan Löfven.

Õhtul kohtuvad Euroopa Liidu liidrid Vatikanis paavstiga. Samuti osaleb peaminister delegatsiooniga Soome saatkonnas Roomas Soome 100. sünnipäeva tähistaval vastuvõtul.

Laupäeval, 25. märtsil toimub Roomas Kapitooliumil pidulik tseremoonia Rooma deklaratsiooni 60. aastapäeva puhul. Kohtumisel arutatakse Euroopa Liidu hetkeolukorra ning tuleviku üle. Vastu võetakse deklaratsioon, millega esitatakse ühine nägemus EL-i eelseisvateks aastateks.

Peaminister Ratase sõnul on Euroopa tuleviku seisukohalt oluline inimestele paremini selgitada, mida Euroopa Liit teeb ja kuidas see nende igapäevaelu mõjutab ning võimalusi avardab.

Seotud lood:

Peaminister saatis Rooma deklaratsiooni 60. aastapäeva tähistamise eel kirja Euroopa Liidu Ülemkogu ja Komisjoni presidentidele ning Malta ja Itaalia peaministritele, kelle ülesandeks oli koostada Rooma deklaratsiooni tekst. Ratas rõhutas, et Euroopa Liit peab ka 27 riigina olema ühtne, otsusekindel ja solidaarne.

Peaministrit saadab visiidil abikaasa. Eestisse naaseb peaminister pühapäeval.