Peaminister Jüri Ratas: Balti riikide kaitseplaan sai heakskiidu

 (105)
Täna kohtusid Balti riikide ja Poola liidrid Türgi presidendi Erdoganiga.
Täna kohtusid Balti riikide ja Poola liidrid Türgi presidendi Erdoganiga.Foto: Facebook

Peaminister, kes täna kohtus Balti riikide liidrite ja Türgi presidendi Erdoganiga ütles, et leidsid liitlastega ühise lahenduse. "See kinnitab taaskord, et transatlantiline koostöö toimib, liitlaste koostöö toimib, NATO toimib," sõnas Ratas.

Türgi president Erdogan teatas, et Türgi ei toeta Balti riikide kaitseplaani, kui NATO ei tunnista terrorirühmitusteks neid üksusi, mida Türgi nendeks peab.

Täna istusid Balti riikide ja Poola liidrid koos Erdoganiga ühise laua taha, et leida kaitseplaanide küsimuses lahendus. Peaministri sõnul leidsid liitlased ühise lahenduse ja Balti riikide kaitseplaan sai heakskiidu.

Nii Ratas kui ka välisminister Urmas Reinsalu ütlesid eile, et eraldivõetuna ei ole meie piirkonna kaitseplaanide uuendamise küsimuses Türgiga vastuseisu. "Alliansi liikmed on kaitstud. On täiesti normaalne ja tavapärane, et vaatame regulaarselt koos teiste NATO liitlastega meie ühiseid plaane üle ja uuendame neid," sõnas Ratas.

Kohtumise taustal on NATO liidritel tänavu üksjagu erimeelsusi olnud. Vaata Delfi kokkuvõtet krõbedamatest väljaütlemistest üksteise pihta: