"Pealtnägija": kas lastekodu hoiab tõesti lapsi kinni, et pearahast mitte ilma jääda?

 (32)
"Pealtnägija": kas lastekodu hoiab tõesti lapsi kinni, et pearahast mitte ilma jääda?
Foto: Ilmar Saabas

Mitu naist, kes püüdsid edutult Tilsi perekodust võtta enda perre kasvama puudega kaksikuid, väidavad, et lastekodu hoiab lapsi "kinni", kuna ei taha kaotada laste pealt saadavat pearaha. Samas ütlevad nii Tilsi perekodu kui ka Põlva sotsiaalosakonna juhataja, et põhjus pole pearahasüsteemis, vaid tegelikult on kahtluseid põhjustanud osapoolte suhtluses tekkinud infosulud, vahendab saade "Pealtnägija".

Mitu naist, kes soovisid Põlvamaal asuvast Tilsi perekodust kasulapse võtta, väitsid tõsimeelselt "Pealtnägijale", et nad kahtlustavad perekodu manipuleerimises omavalitsuste lastekaitsetöötajatega nii, et kasuvanemaid ootavad lapsed asutusest ei lahkuks ja uutesse peredesse ei jõuaks, vahendab ERR.

Nimelt on naiste hinnangul süüdi selles tänane pearahasüsteem ehk väga lihtsustatult öeldes – riik annab perekodule täpselt nii palju raha, kui neil lapsi on.

MTÜ Igale Lapsele Pere juht Jane Snaith tõdes, et keeldumise põhjuseid peaks küsima eelkõige lastekodude juhtide käest. Samas nentis MTÜ juht, et iga lapsega lahkub ka ligi kaudu tuhat eurot.

Tilsi perekodu direktori Tiia Peebo sõnul on neid süüdistusi lausa vastik kuulata.