Pealinna penid saavad supluskohad

 (3)
Naine koeraga
Reuters/Scanpix

Tallinn rajab sellel aastal pealinna koertele kaheksa jalutusplatsi ja neli ujumiskohta, linnavalitsus kinnitas kolmapäeval koerte jalutus- ja ujumiskohtade miinimumnõuded.

Abilinnapea Jüri Ratase sõnul kinnitab linnvalitsus järgmise nädala istungil jalutus- ja ujumisalade asukohad.

“Koerte ujumiskohad tulevad tõenäoliselt mere äärde “Russalka” juurde, Merivälja muuli juurde, Stroomi randa ja veel ühte kohta Põhja-Tallinnas,” ütles Ratas kolmapäeval ajakirjanikele.

Kõik lemmikloomade ujumiskohad tulevad mere äärde, kuna tervisekaitse ei soovita selleks kinnist veekogu, näiteks järve või tiiki.

Linnavalitsuse otsusega peavad koerte ujumiskohas olema prügikast, vähemalt üks istepink, vahendid koerte väljaheidete koristamiseks, infotahvel ja ujumiskohta tähistavad märgid. Koerte ujumiskoht peab asuma võimalikult eemal inimeste supluskohtadest. Soovitav on piirata koerte ujumiskoht aiaga.

Koerte jalutusplatsid tulevad sellel aastal igasse linnaossa. Jalutusplatsi suurus peab olema vähemalt 1500 ruutmeetrit ja see peab olema jagatud suurte ja väikeste koerte alaks.

“Suurteks koerteks loetakse üle 50-sentimeetrise turjakõrgusega koerad, alla 50-sentimeetrise turjakõrgusega on väikesed koerad,” selgitas Ratas.

Üks kolmandik jalutusplatsist peab olema väikestele ja kaks kolmandikku suurtele koertele. Linnavalitsuse määruse järgi peab jalutusplatsi ümbritsema võrkaed — suurte koerte osas 1,6 meetri kõrgune ja väikeste koerte osas 1,2 meetri kõrgune.

Jalutusplatsil peavad olema prügikast, vahendid koerte väljaheidete koristamiseks, vähemalt kaks istepinki, kasvavate puude kaitsed, vähemalt 2-4 valgustit ning infotahvel platsi kasutuseeskirjade ja selle hooldaja kontaktandmetega.

Nii koerte jalutus- kui ka ujumiskohtadele on soovitatav autoga juurdepääs.

Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja järgi võib koera rihma otsast lahti lasta dresseerimiseks õppeplatsil, koerte jalutusplatsil ning elamutest ja autoteest eemal asuval alal, kui sellega ei ohustata inimesi või teisi loomi.

Ühe koerte jalutusväljaku hinnanguline maksumus on umbes 200 000 krooni ja ujumiskoha maksumus 50 000 krooni.