Patsientide esindusühing: PERHi visiiditasu plaan õõnestab meditsiini usaldusväärsust

 (55)
Patsientide esindusühing: PERHi visiiditasu plaan õõnestab meditsiini usaldusväärsust
Foto: Ilmar Saabas

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) kava muuta erakorralise meditsiini osakonna teenused esialgu osaliselt tasuliseks õõnestab meditsiini usaldusväärsust, leiab patsientide esindusühingu infojuht Anne Veskimeister.

PERH plaanib juba veebruarist hakata EMOs tasulist teenust pakkuma, esialgu vaid nina-kurgu-kõrva haiguste puhul. Teenuse tasuliseks muutmise tingib haiglajuhi Tõnis Alliku sõnul asjaolu, et järjekorrad EMOs on muutunud tundidepikkuseks ja taoline perearstiteenuse osutamine võib ohtu seada reaalselt vältimatut abi vajavad patsiendid.

Anne Veskimeister rääkis ETV hommikuprogrammis "Terevisioon", et praegune meditsiinisüsteem tõukabki inimesi EMO-sse minema. "See ei paranda olukorda, kui patsienti hakatakse visiiditasu tõusuga survestama."

"See oleks väga kahjulik patsientidele ja väga halb ka selles mõttes, et see ei tõsta sugugi meie arstide või meditsiinisüsteemi usaldusväärsust, vaid kahandab seda veelgi, sest niigi on visiiditasu juba tõusnud," rääkis Veskimneister.

Veskimeister leiab, et enne kui kehtestada kõrged visiiditasud, tuleks kehtestada kriteeriumid, mille alusel need määratakse.