Parts: Tallinna viinapiirang on jabur

 (180)
Juhan Parts
Foto: DELFI

Tallinnas kehtestatud praegune alkoholimüügipiirang on naljakas ja ebanormaalne, ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Parts ütles ETV saates “Terevisioon”, et Tallinna võimude poolt on jabur sundida inimesi muutma oma eluviisi ja kirjutada ette, mis kell poes käia.

Naljakas ja ebanormaalne on see, et Tallinnas hakkab kuiv seadus kehtima kell kaheksa õhtul, samas kui linna piiri taga kehtib muu kord, rääkis Parts.

Kui valitsus kiidab heaks ettepaneku kehtestada üleriigiline ühtne alkoholimüügikeeld alates kella 23-st, siis saaks teoks juba suvel Harjumaa omavalitsuste liidu ettepanek, kes sellist piirangut sooviski, lisas minister.

Partsi sõnul on Tallinn ajanud segi põhjuse ja tagajärje ning selle asemel, et alkoholismi põhjustega võidelda, sunnib linn inimesi käima poes muul ajal kui tavaliselt. “Ka minul on üks kord kassa juures alkoholipudel ära korjatud, päris naljakas tunne oli,” märkis Parts.

Ministri sõnul tuleks alkoholismiga võitlemiseks kellaaegade asemel keskenduda sellele, et viia rahvale sõnum joomarluse kahjulikkusest. Oma osa alkoholismivastases võitluses on ka aktsiisitõusus ning alkoholireklaami piiramisel. Omavalitsused võiksid hoolikamalt jälgida, kellele anda alkoholimüügi luba, rõhutas Parts.