Parts pikendas puhkust mai keskpaigani

 (6)
Merle Parts

Märtsi lõpus kuulist kaela haavata saanud Tallinna linnakohtu kohtunik Merle Parts pikendas oma puhkust mai keskpaigani.

Tallinna linnakohtu esinaise Helve Särgava sõnul oleks pidanud Partsi puhkus lõppema esmaspäeval, kuid Parts esitas avalduse pikendada puhkust 12. maini.

Partsi tuttav Eero Torger tulistas kohtunikku 31. märtsi õhtul Tallinnas Aatriumi sisustuskaubamaja parklas. Mehe ülekuulamistel selgus, et lask oli juhuslik.

Torger põgenes kuriteopaigalt, kuid politsei vahistas ta kaks tundi pärast tulistamist Mustamäe haigla naabrusesse jääva Audentese spordikooli lähistel.

Keskkriminaalpolitsei esitas aprilli keskel Torgerile süüdistuse vaid tulirelva ebaseaduslikus omandamises, hoidmises ja kandmises, kuna tulistamissüüdistuseks ei olnud alust.

Riigiprokurör Andres Ülviste sõnul tuvastas eeluurimine, et Torger ei tahtnud Partsi tulistada ja tegemist oli õnnetusjuhtumiga.

Tulirelva ebaseadusliku omandamise, hoidmise ja kandmise eest ähvardab Torgerit süüdimõistmise korral kuni viieaastane vangistus.

Pärast vahistamist Torgerile tehtud ekspertiis näitas, et mees oli tarvitanud kokaiini.