Parts: Padari ettepanekud on nagu aprillinaljad

 (107)
Juhan Parts
Foto: Ilmar Saabas

Majandusminister Juhan Partsi sõnul tuleb ministeerium oma eelarvet tehes toime nii tegevuskulude kui ka investeeringute kärpimisega, kuid osasid rahandusministeeriumi ettepanekuid võtab ta kui Ivari Padari aprillinalju.

“Segasem on olukord selles osas, mis puudutab muid piirarve, mis rahandusministeerium on laiali saatnud. Neid ma ise nimetan Padari aprillinaljadeks. Ma ei usu, et valitsus tahaks lõpetada ühel või teisel moel ühistransporti. See ei ole adekvaatne reageering tänasele olukorrale,” rääkis Parts Vikerraadiole antud intervjuus, vahendavad ERR Uudised.

“Riigieelarve tasakaal tuleb saavutada muude sammudega, mitte aga normaalset elutegevust pärssides. See on lihtsalt juulikuu hetkeseis, sest eelarvet tehakse teatavasti septembri lõpuni. Ma ei usu, et me kujutaksime Eestit ette, kus regulaarset bussi- või praamiliiklust ei oleks,” lisas ta.

Ühe kindla asjana lükkub Partsi sõnul edasi jäämurdja saamine. Teede rahastamine ministri sõnul kannatada ei tohiks. “Kehtib ju seadus, et 75% kütuseaktsiisist peaks minema teedele, siis seda küsimust ei ole keegi üles kergitanud. See on ka õige, sest sellist lühinägelikku otsust, kus me normaalse teede korrashoiu arvelt hakkaksime lõikama, ei tohikski teha.”