Parts ootab Rootsi relvaveouuringut

 (21)
MS Estonia
Scanpix

Eesti valitsus ootab enne parvlaeval Estonia toimunud relvaveo kohta seiskoha võtmist ära Rootsis moodustatud uurimiskomisjoni tulemused.

Peaminister Juhan Parts lausus neljapäeval ajakirjanikele, et ta on Rootsi valitsusega ühenduses.

“Ootame ära nende väidete kohta läbi viidava uuringu tulemused, mis valmib jaanuari lõpul,” lausus Eesti valitsusjuht. “Olen siis ka Rootsis kahepoolsel regulaarsel kohtumisel. Kui seal tuleb Eesti jaoks tähtsat infot, saame seda oma töös kasutada.”

Partsi sõnul on valitsus palunud ministeeriumitel viia läbi siseuuringuid. “Oleme eri ministeeriumitelt palunud kinnitust, kas neil on kirjalikku infot, et tõestada väiteid, millele on Rootsis vihjatud,” nentis Parts. “Asjasse puutuvad ministrid on kinnitanud, et neil pole kirjalikku informatsiooni asja kohta.”

Keskerakond tegi ettepaneku moodustada riigikogus uurimiskomisjon, et uurida võimalikku sõjatehnika vedu 1994. aastal uppunud parvlaeval Estonia.

Valitsus meenutab, et riigikogus komisjonide moodustamine polke nende pädevuses. Juhul, kui riigikogu otsustab moodustada eelnõus ette nähtud komisjoni, on valitsus valmis osutama komisjoni tegevusele igakülgset kaasabi.