Parteilased peidavad end valimisliitudesse

 (16)
Parteilased peidavad end valimisliitudesse
Foto: DELFI

Ligi 6100 valimisliitude nimekirjades kandideerija hulgas on sadu parteilasi, kõige enam Rahvaliidu liikmeid. Oma nimekirjaga kandideerib Rahvaliit 30 omavalitsuses, näiliselt parteitute liitude koosseisus 159 omavalitsuses.

Näiteks valimisliidu Hooliv Värska 11 liikmest kogunisti kümme kuulub Rahvaliitu, Mustvee 19-liikmelises valimisliidus Kodulinna Areng on kokku kümme Rahvaliidu liiget, Väike-Maarja 21-liikmelises valimisliidus Koduvald aga 14 rahvaliitlast, kirjutab Eesti Päevaleht. 

Keskerakonnal kandideerib aegade suurim esindus — umbes 3000 inimest — 206 omavalitsuses astuutakse üles oma nimekirjaga, kuid näiteks Kohtla-Järve 98-liikmelise ja näiliselt parteitu liidu Usaldus eesotsas on linna keskerakondlastest juhid. Jõhvi nimekirjas Jõhvi Elanik on üheksa Keskerakonna liiget, Valgamaa Tõrva valimisliitu Oma Linn — Oma Kodu juhib keskerakondlane.

IRL-i liikmeid leiab 57 liidust, sotsiaaldemokraadid on esindatud 42-s, reformierakondlased 35-s.Erakond Eesti Rohelised on oma nimekirja üles seadnud kaheksas omavalitsuses ja kandideerijaid on 89, lisaks kandideerib 30 valimisliidus 138 rohelist.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Online'is