Pärnus asuvad võimule pürgima neli valimisliitu

 (9)
Pärnus asuvad võimule pürgima neli valimisliitu
Weekend.ee

Pärnus kandideerib eelseisvatel kohalike omavalitsuste valimistel nelja erakonna nimekirja kõrval niisama palju valimisliite, mille eesmärk on senised linnajuhid võimult pühkida.

Linnapea Mart Viisitamm peab aga tõenäoliseks, et pärast valimisi jätkab Pärnus sama ehk Kesk- ja Reformierakonna koalitsioon, vahendavad ERR Uudised “Aktuaalset kaamerat”.

Keskerakonna, Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kõrval on oma nimekirjaga Pärnus valimistele tulemas neli valimisliitu. Neist viimane, maavanema Toomas Kivimägi valimisliit registreeriti täna. Valimisliitude esindajad räägivad nagu ühest suust, et senistel võimulolijatel ei tohi lasta jätkata.

“Ühest küljest on suurendatud linna laenukoormust rohkem kui 300 miljoni krooni võrra selle nelja aasta jooksul, jõutud selle limiidi lähedale või seda isegi ületatud,” rääkis Kivimägi. “Teiselt poolt on sel aastal terendamas ligi 70 miljoni kroonine eelarvedefitsiit, millega linnavalitusus praktiliselt ei tegele.”