Pärnumaa hooldekodus tuvastati neli nakatunut. "Nad ei allu korraldustele ja liiguvad küla peal ringi"

 (119)
Pensionärid tänaval
Pensionärid tänavalFoto: Anna Teele Orav

Pärnumaal Halinga Turvakodus tuvastati koroonaviirus kolmel elanikul ja ühel töötajal.

Terviseameti Lääne regionaalosakonna juhataja Kadri Juhkami sõnul võis viirus hooldekodusse jõuda probleemsete elanike kaudu, kel on raskusi olukorra mõistmisega ning kes ei püsi seetõttu isolatsioonis.

"Mõned elanikud ei allu hooldekodu elukorraldusele ja liiguvad küla peal ringi," ütles ta. "Aga uksi ju kinni ei keera."

Turvakodu elanikest on nakatunud 71- ja 76-aastane mees ning 90-aastane naine, nakatunud töötaja on Juhkami sõnul 50ndates naine.

Juhkam lisas, et tänaõhtuse seisuga ei vaja nakatunud haiglaravi ning homme viiakse haigestunud eraldi hoonesse, mille ette valmistamisega tegeleb kohalik omavalitsus.

Halinga Turvakodu pakub teenust kolmes erinevas hoones ning kõigepealt testiti ühe maja elanikke. 52 elaniku testimise tulemusel selguski, et kolm neist, lisaks üks töötaja, on nakatunud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!