Pärnu jõest leiti lihasööja kilpkonn

 (30)
kilpkonn

Eile püüdsid kohalikud kalastajad Pärnu jõest kilpkonna. Riiklik looduskaitsekeskus arvab, et inimesed peaksid endale võetud lemmikloomadesse vastutustundlikumalt suhtuma ja nendega hoolikamalt ringi käima.

Kilpkonn püüti õhtul kella 18.30 paiku Jõesuu küla külje alt Pärnu jõest Levi paisu lähedalt. Millisel moel loomake Pärnu jõkke sattus, on hetkel veel teadmata, kuid ilmselt pani ta plehku mõne hooletu omaniku juurest või sokutas tüdinenud lemmikloomaomanik kilpkonna ise jõkke, teatas looduskaitsekeskus.

Pärnu-Viljandi regiooni looduskaitsjad uurisid kilpkonna lähemalt ja tuvastasid, et tegemist pole sookilpkonnaga, kes kadus Eesti aladelt kaua aega tagasi, vaid punakõrv-ilukilpkonnaga (Trachemys scripta).

Kilpkonn veetis öö Soomaa hostelis ning viiakse täna Soomaa külastuskeskusesse Tõramaal.

Punakõrv-ilukilpkonn on pärit Kesk-Ameerikast ning oma atraktiivse välimuse tõttu on ta levinud lemmikloom kõikjal Euroopas. Kõnealust looma on introdutseeritud ja tahtmatult loodusesse pääsenud nii Inglismaal kui ka Saksamaal, kus liik leebete talvede tõttu on hästi kohanenud ning vabas looduses ellu jääb. Põhjapoolsetel aladel ja ka Eestis ei ole aga karta, et loom vabas looduses sigima hakkaks.

Liik on lihatoiduline- meie tingimustes toitub ta peamiselt kahepaiksetest, tigudest ja ka kaladest.

Pärnu jõest või sellega alalt on punakõrv-ilukilpkonna leitud ka paaril varasemal korral.