DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

PARIMAD: vaata, kes kandideerivad 100 000-kroonisele ajakirjanduspreemiale!

 (10)
PARIMAD: vaata, kes kandideerivad 100 000-kroonisele ajakirjanduspreemiale!
Foto: Ilmar Saabas

Sel neljapäeval kuulutatakse välja Oivalise ajakirjanduse preemia, millega kaasneb ka Hans H. Luige väljapandud 100 000-kroonine preemiasumma. Žürii valis välja kuus nominenti, kelleks on: Kadri Ibrus, Mart Jesse, Vladimir Fridlyand, Rein Sikk, Daniel Vaarik ja Ühtse Eesti Suurkogu kollektiiv. Miks pidas žürii just neid parimateks?

Kadri Ibruse puhul hindas žürii tema sotsiaalteemade käsitlemist Eesti Päevalehes, mida iseloomustab järjekindlus ja inimlik hoolivus.

Mart Jesset tõstis žürii esile tema Eesti Päevalehes ja Äripäevas ilmunud kirjatööde tõttu, mis on käsitlenud pensionisüsteemi, kindlustussektori arengut ja majandusraskuste leevendamise teemat.
Jesse on nendel teemadel kirjutades kompetentne ja samal ajal lugejale arusaadav, samuti on tema lugudel olnud otsene mõju seadusemuudatuste näol.

Vladimir Fridlyandi puhul märkis žürii tema Arctic Sea kaaperdamise teemalist analüüsi, mis oli põhjalik ning stiililt hea. "Oluline on mainida, et ka venekeelne meedia teeb Eestis head ajakirjandust," leidis žürii.

Rein Siku puhul leidis kiitmist tema kirjutiste sari viieeuroste rahatähtede Eesti pangaautomaatidesse toomise teemal, millel oli konkreetne mõju ja mis käivitas suhtlusportaalis Facebook kodanikuliikumise.

Daniel Vaariku osas hindas žürii tema blogis Memokraat ilmunud analüüsi Vabadussamba sekelduste teemal, mis oli hästi argumenteeritud, elegantselt kirjutatud ning mis päädis kohe kõrgetasemelise diskussiooniga.

Ühtse Eesti suurkogu ettevalmistav seltskond ei tegelenud küll ajakirjandusega traditsionaalses mõttes, kuid žürii meelest oli tähelepanuväärne suurkogule eelnenud uurimistöö, selle meediakajastus ja ühiskondlik mõju.

Nimetatud kuue nominendi seast valib žürii Oivalise ajakirjanduse aastapreemia saaja. Viieliikmelisse žüriisse kuuluvad Mihkel Kaevats, Natalja Kitam, Kristina Mänd, Mart Raudsaar (esimees) ja Raimo Ülavere. Võitja kuulutatakse välja sel neljapäeval.

Aastapreemia žürii otsis oivalist ajakirjandust, mis oleks ilmunud vahemikus juuni 2009 – juuni 2010 ning millel oleks head allikad, ühiskonda teeniv mõju ning hea stiil ja autori julge isikupära.

Kokku kandideeris esimest korda väljaantavale auhinnale 27 autorit ja autorite kollektiivi, keda võisid esitada nii autorid ise, väljaanded, žürii liikmed kui ka Eesti avalikkus.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.