Paras segadus: Sakus puhkenud kulupõlengut ei põhjustanud siiski elektriiniliinidesse lennanud kuumaõhupall

 (12)
Eile õhtul Saku vallas alajaama ümber puhkenud kulupõlengu põhjustas kohalike sõnul elektriliinidesse lennanud kuumaõhupall.
Eile õhtul Saku vallas alajaama ümber puhkenud kulupõlengu põhjustas kohalike sõnul elektriliinidesse lennanud kuumaõhupall.Foto: Lugeja foto

Eile õhtul süttis Saku vallas alajaama ümber tulekahju, mille põhjustas kohalike teatel elektriliinidesse sõitnud kuumaõhupall. Õhupallipiloot lükkas aga väite Delfiga vesteldes tagasi - ta maandus sündmuskohast hoopis eemal ja sireene oli kuulda juba siis, kui õhulend veel kestis.

Kuumaõhupalliga sõitnud piloot Kalev Tikk kinnitas Delfile, et kuigi õhusõiduk lendas tõesti üle kõrgepingeliinide, maandusid nad sündmuskohast eemal Üksnurmel, põlenguga neid seega kuidagi seostada ei saa.

"Seal on tee ääres üks madalpingeliin, aga silmaulatuses mitte ühtki alajaama. Kui me veel õhus olime, kuulsime Tallinna poolt sireene," ütles Tikk.

Kui päästeamet eile 21 paiku Saku vallas alajaama ümber puhkenud põlengut kustutas, polnud kuumaõhupalli sündmuskohal näha. Põhja päästekeskuse pressiesindaja sõnul väitsid aga kohalikud tuletõrjujatele, et kuumaõhupalliga lennati liinidesse.