Paljud olulised spetsialistid ei pääse tervise infosüsteemi

 (10)
Ain Aaviksoo
Ain AaviksooFoto: Eero Vabamägi

Kliinilised psühholoogid, logopeedid ja füsioterapeudid soovivad patsientidele parema teenuse pakkumiseks ligi saada Tervise Infosüsteemile. Seni ei ole nad infosüsteemi pääsenud, sest sotsiaalministeeriumiga pole suudetud kokku leppida, milliseid andmeid peaksid nägema spetsialistid, kes ametlikult ei kuulu tervishoiutöötajate hulka.

Tervise Infosüsteem võimaldab arstidel näha patsientide olulisimaid isikuandmeid, haiguslugusid, visiite ja muud tervist puudutavat informatsiooni," vahendasid ERR Uudised saadet "Aktuaalne kaamera. Nädal".

"Kui selline koostöö väga praktiliselt midagi muutma peaks, siis seda, et patsient ei peaks jooksma olukorras, kus piisab, kui ainult tema andmeid perearsti ja eriarsti vahel liigutatakse," ütles sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo.

Eesti Perearstide Seltsi juhi Diana Ingeraineni sõnul peaksid kliinilised psühholoogid, logopeedid ja füsioterapeudid Tervise Infosüsteemi pääsema ning saama infosüsteemi ka ise märkmeid teha.