Paide oli hommikul kütte ja elektrita

 (6)

Paide katlamajas oli neljapäeva hommikul kaks elektrikatkestust, mille tõttu seiskus soojatrassi pump ja trassis tekkinud hüdraulilised löögid lõhkusid kesklinnas soojatrassi, osa elanikke jäi ka elektrita.

Kogu linna küttesüsteem oli paar tundi rivist väljas ja hommikul olid linnas keskküttega majad külmad, teatas Kuma raadio.

Paide soojatootja OÜ Pogi juht Rein Rebas ütles raadiole, et trassis olnud tugev kuumaveelöök purustas kesklinnas torustiku. Rebas kinnitas, et neljapäeval kella kümneks oli suudetud linnas soojavarustus valdavalt taastada, lõplikult saab soojatrass tema sõnul korda neljapäeva õhtuks.

Eesti Energia pressiesindaja Riina Vändre teatas, et kella 5.50 ajal tekkis ilmastikumuutuse tõttu kaablis lühis ja seetõttu ka elektrikatkestus. Voolutõuke tagajärjel langes rivist välja viis trafopunkti, mille tõttu jäi osa Paidest ligi tunniks elektrita.

Samalaadne õnnetus juhtus teisipäeva õhtul Viljandis, kus lühisesse läinud õhuliin lõi rivist välja Viljandi Soojuse katlamaja aparatuuri ja paar tuhat inimest jäid külma.