Paide linn ja EMTA lavakunstikool panevad aluse Paide linnateatri loomisele

 (2)
Lembit Peterson
Lavakunstikooli juhataja Lembit PetersonFoto: Rauno Volmar

Paide linn ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool sõlmivad täna koostööleppe, mille kaugemaks eesmärgiks on Paide Linnateatri asutamine.

Leppe allkirjastavad Paide kultuurikeskuses EMTA lavakunstikooli juhataja Lembit Peterson ja Paide linnapea Siret Pihelgas. Oma sõnumi annavad laval edasi 19 lavakunstikooli III kursuse tudengit, kelle juhendajad on Anne Türnpu ja Mart Koldits.

Koostööleppe järgi esitab lavakunstikool oma lõpulavastusi, eksamitöid ja teisi tudengiprojekte külalisetendustel Paide kultuurikeskuses. Suurema plaanina paneb lepe sümboolse nurgakivi Paide teatrile. Lavakooli 28. lennu tudengid asuvad tööle selle nimel, et avada hooajal 2018/2019 Paide linnateater, mis hakkab korraldama teatritegevust ja kultuurielu. Tulevaste teatritegijate toetuseks panevad Paide ettevõtjad käesoleva aasta sügisest välja stipendiumi.

Tegemist on EMTA lavakunstikooli esimese koostööleppega kohaliku omavalitsusega. Teatri loomise leping loodetakse allkirjastada märtsis 2017. Paide linnateatri loomisele aitab nõu ja jõuga kaasa Rahvusooper Estonia.