Paet väljendas lootust, et piirilepete vastuvõtmine Eesti ja Vene parlamentide poolt sujub tõrgeteta

 (56)
Eesti ja Venemaa vahelise piirileppe allkirjastamine
Urmas PaetFoto: Tiit Blaat

Välisminister Urmas Paet ütles Tallinnas kohtumisel Venemaa Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimehe Mihhail Margeloviga, et Eesti-Vene piirilepingud liiguvad nüüd parlamentidele ratifitseerimiseks ning loodetavasti kulgeb see protsess parlamentides tõrgeteta.

Paet ütles ka kohtumisel, et Eesti soovib Venemaaga topeltmaksustamise vältimise lepingu jõustumist.

Veel arutasid Paet ja Margelov võimalusi majandussuhete edendamiseks. "Peame oluliseks topeltmaksustamise vältimise lepingu jõustamist ning samuti soovime sõlmida majanduskoostöölepingu," ütles välisminister Paet. "Kaubandussidemete edendamise seisukohast on oluline keskenduda piirangute kaotamisele," lisas ta.

Eesti välisminister avaldas heameelt Eesti ja Venemaa turismisidemete tihenemise üle, möödunud aastal külastas Eestit 14 protsendi võrra rohkem reisijaid kui eelneval aastal. "Turismi edendamiseks on oluline panustada piiriületispunktide läbilaskevõimesse," sõnas ta.

Kohtumisel oli kõne all veel piiriülene koostöö, mis on Paeti sõnul seniste projektide elluviimisel edukalt toiminud. "Loodame ka uue programmi osas aastateks 2014-2020 jõuda kiiresti üksmeelele. Tuleks eelkõige keskenduda piiriületuse parandamisele, et inimeste ja kaupade liikumine toimiks tõrgeteta," ütles Paet. Ta lisas, et sel eesmärgil on oluline kiiresti edasi minna ka Narva silla renoveerimise projektiga.