Paet Ukraina välisministrile: peame oluliseks viisavaba reisimise sisseviimist Ukraina ja Euroopa Liidu vahel nii ruttu kui võimalik

 (54)
Paet Ukraina välisministrile: peame oluliseks viisavaba reisimise sisseviimist Ukraina ja Euroopa Liidu vahel nii ruttu kui võimalik
Foto: Eero Vabamägi

Kohtumisel Viinis Ukraina välisministri Andrii Deštsõtsaga ütles välisminister Urmas Paet, et Eesti peab väga oluliseks julgeolekuolukorra stabiliseerimist Ukrainas ning 25. mail presidendivalimiste läbiviimist.

Paeti sõnul peab Ukraina ise saama teha oma tulevikuvalikud. "Venemaalt ootame Ukraina siseasjadesse sekkumise ja pingete suurendamise lõpetamist. See võimaldaks konfliktitaset alandada ning panustada Ukraina edasisse arengusse," lisas ta.

Väga tähtsad on Paeti sõnul pingutused 25. mai Ukraina presidendivalimiste läbiviimiseks. "Oluline on võimalikult paljude rahvusvaheliste vaatlejate kohalolek," rõhutas ta. Ka Eesti saadab presidendivalimistele oma vaatlejad.

Eesti on Paeti kinnitusel valmis jagama Ukrainaga oma kogemust vajalike reformide elluviimiseks. "Valdkonnad on näiteks e-valitsemine ning piirivalve- ja politseikoostöö," märkis Paet.

Ukrainal peab Eesti välisministri sõnul olema selge perspektiiv liitumiseks Euroopa Liiduga, kui eeltingimused on täidetud. "Toetame kõigi allesjäänud assotsiatsioonilepingu osade allakirjutamist juunikuus," rõhutas Paet. "Peame oluliseks ka viisavaba reisimise sisseviimist Ukraina ja Euroopa Liidu vahel nii ruttu kui võimalik."

Ukraina välisminister kinnitas kohtumisel, et valitsuse esmane eesmärk on stabiilsuse saavutamine riigis ning julgeolekuolukorra kontrolli alla saamine. Ukraina välisminister tänas Eestit igakülgse toetuse eest.

Küsitlus #118543