Paet: Ukraina peab saama Euroopa Liidu selge perspektiivi

 (18)
Urmas Paet
Urmas PaetFoto: Ilmar Saabas

Välisminister Urmas Paet ütles Tallinnas Lennart Meri konverentsil, et Ukrainal peab olema selge ja põhimõtteline Euroopa Liidu perspektiiv. “See kehtib kõigi Euroopa riikide, seal hulgas Ukraina kohta. Kõigil Euroopa riikidel peab olema see võimalus, kui nad tingimused täidavad," märkis ta.

Paeti sõnul on olukord Ukrainas väga tõsine ja mitmekihiline. "Ukraina valitsusel tuleb riigis teha jätkuvalt palju tööd tõsisteks reformideks ja kandepinna laiendamiseks," märkis ta välisministeeriumi teatel.

Rahvusvaheline üldsus peab Paeti sõnul hoidma Venemaa eemal Ida-Ukraina asjadesse sekkumisest, mida saab teha väga selge ja ühese positsiooniga, mis oleks laiem kui Euroopa Liit ja USA.

Ukraina olukorra stabiliseerimiseks on Paeti sõnul oluline see, et algaks tegelik ja ulatuslik võitlus korruptsiooniga ning toimuksid sisulised reformid, mida ka Ukraina inimesed tunneksid. „Eesti ja teised Euroopa Liidu riigid on valmis selleks andma Ukrainale igakülgset tuge," lisas ta.

Rääkides Ukraina majanduse olukorrast märkis Paet, et investorite kaasamiseks
on vajalik aidata kaasa stabiilse ja usaldusväärse ettevõtluskeskkonna arendamisele. “Ainult nii taastub kindlustunne investeeringute tegemiseks,“ sõnas Eesti välisminister.