Paet: Tartu kunstimuuseum peaks kuulda võtma Eesti juudi kogukonna muret

 (73)
Pressikonverents Välisministeeriumis
Välisminister Urmas PaetFoto: Andres Putting

Tartu Kunstimuuseum peaks kuulda võtma Eesti juudi kogukonna ja teiste meie ühiskonna liikmete muret ja tegema muudatused oma näituse "Minu Poola" ülesehituses ja eksponaatides, mis teevad paljudele asjatult haiget, leiab europarlamendi saadik Urmas Paet.

Paet sõnas, et kui 20. sajandi tohutu tragöödia ja inimsusevastase kuriteo ohvrite lähedased ja järeltulijad, aga ka paljud teised, peavad näituse osasid ekspositsioonielemente holokausti ja selle ohvreid naeruvääristavaks ja solvavaks, siis tuleks sellega kiiresti arvestada ja inimestele valu tegemine lõpetada.

"Olen veendunud, et 20. sajandi kohutavates kannatustes hukkunud ja nende lähedased väärivad empaatiat ka tänaselt Eesti ühiskonnalt," lisas ta.

Eesti juudi kogukond saatis kultuuriministrile, presidendile ja mitmele teisele riigijuhile pöördumise, milles nad protesteerivad Tartus avatud holokausti teemalise näituse vastu. Juudid leiavad nimelt, et mõned eksponaadid naeruvääristavad mälestust holokaustist ja selle kohutava tragöödia ohvreid.

Küsitlus #118543