Paet: piiriülene koostöö Venemaaga on iseenesestmõistetav

 (11)
Paet: piiriülene koostöö Venemaaga on iseenesestmõistetav
Foto: Ilmar Saabas

Tänasel kohtumisel Värskas Kagu-Eesti piiriäärsete omavalitsuste juhtide, ettevõtjate ja seltside esindajatega toonitas välisminister Urmas Paet regionaalse ja piiriülese koostöö tihendamise tähtsust Eestiga külgnevate Venemaa piirkondadega.

Paeti sõnul on vajalik kõigi piiriülese koostöö võimaluste ära kasutamine, ühtlasi aitavad regionaalsed ja piiriülesed koostööprojektid tugevdada Eesti positiivset kuvandit naabrite juures. „Naabrina on Venemaaga regionaalse koostöö edendamine meile oluline,“ rääkis välisminister. „Eesti huvides on, et meie naabrid Pihkva ja Leningradi oblastist saaksid isiklikku kogemust ja vahetut infot Eesti kohta,“ ütles Paet.

Urmas Paet soovitas piiriäärsete omavalitsuste juhtidel agaralt kasutada Eesti-Läti-Vene piiriülese koostööprogrammi võimalusi, mille maht on 73 miljonit eurot.

Välisminister tõstis töösolevatest koostööprojektidest esile tihedat kultuurikoostööd, Eesti info- ja kultuurikeskuse rajamist Petserisse, Värska-Petseri maantee rekonstrueerimist koos piiriületuse infrastruktuuri arendamisega ning Petseri rajooni ja Orava valla ühist kanalisatsiooniprojekti, mis vähendab oluliselt piirijõe Piusa keskkonnakoormust.