Paet: NATO on astunud otsustavaid samme oma liikmete julgeoleku kindlustamiseks

 (25)
Välisminister Urmas Paet
Välisminister Urmas PaetFoto: Eero Vabamägi

NATO on viimastel nädalatel astunud otsustavaid samme, et oma liikmete julgeolekut kindlustada,“ ütles koos NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseniga Ämari lennubaasi külastanud välisminister Urmas Paet.

Paeti sõnul on Euroopa julgeolekuolukorra muutumise taustal NATO kui peamise julgeolekutagamise organisatsiooni roll veelgi olulisemaks kujunemas.

Välisministri sõnul on Balti piirkonnas rakendumas terve rida tõhusaid tegevusi nii õhus, maal kui merel. „Mõistagi on meie huvides, et kodanikud nii Eestis, Saksamaal, Türgis, Rumeenias – kõikides NATO riikides tunneksid ennast kindlalt ja julgelt kogu aeg,“ lisas Paet.

Välisministri sõnul saab Ukraina sündmustel olema pikaajaline strateegiline mõju Euroopa julgeolekule. „Tänu liitlaste ja peasekretär Rasmusseni isiklikele pingutustele on NATO heidutusvõime olnud maailmas peamine stabiliseeriv ning julgeolekut garanteeriv jõud,“ lisas Paet.


30. aprillist alustasid Ämari lennubaasis teenistust Taani õhuväe neli hävituslennukit F-16. Sellega sai Ämari lennubaasist Balti riikide õhuturbeoperatsiooni teine baaslennuväli Leedus asuva Šiauliai lennubaasi kõrval.