Paet Kohveri vangistamisest: praegu saame me loota Vene poolega suhtlemisele

 (39)
Välisministeeriumi istung 17.06.2014
Urmas PaetFoto: Karl Anders Vaikla

Välisminister Urmas Paet kinnitas, et välisministeerium ja teised riigiasutused annavad kõik endast oleneva, et reedel Eesti-Vene piiri äärest röövitud kapo töötaja Eston Kohver Eestisse tagasi jõuaks.

Paet mõistab Venemaa käitumise selgelt hukka. „Loomulikult ei ole neil alust võtta teise riigi territooriumilt inimene ja teda kinni pidada,“ ütles ta. Paet kinnitas, et välisministeerium tegeleb jätkuvalt aktiivselt enda Vene kolleegidega suhtlemisega. „Me oleme reedest saadik Vene poolega suhelnud. Samuti on ka siseministeerium enda Vene vastava ministeeriumiga suhelnud,“ ütles välisminister Delfile.

„Praegu saame me seda teha, et suhtleme Vene poolega, et nad lõpetaksid selle tegevuse ja saadaksid Eesti kodaniku Eestisse tagasi,“ ütles Paet ning lisas, et sellega tegeletakse aktiivselt ja pidevalt.

Välisministri sõnul on vara arutleda, kas ja millal Kohver Eestisse tagasi võiks jõuda: „Küll me tegeleme sellega,“ kinnitas minister. Hetkel Paeti sõnul Moskvas antud intsidendiga seoses uusi arenguid toimunud ei ole.