Paet Delfile: Vene vägede Ukrainasse sisseviimiseks pole ühtegi õigustust

 (151)
Eesti ja Saksamaa välisministrite kohtumine
Urmas PaetFoto: Tiit Blaat

Välisminister Urmas Paeti sõnul pole Venemaal mingit õigustust viia oma väed Ukrainasse, seda isegi humanitaarabi kohaletoimetamise ettekäändel .

Venemaa on kogunud Ukraina piiride äärde taas suure hulga nii sõjaväelasi kui sõjatehnikat ning olukord on seetõttu väga pingeline, ütles Paet Delfile. "Vägede sisseviimiseks Ukrainasse ei saa olla mingit õigustust," rõhutas Paet.

Humanitaarabi kohaleviimist Ida-Ukrainasse peavad Paeti sõnul korraldama Punane Rist ja ÜRO ning see ei saa olla ettekääne ega õigustus Venemaa võimalikele ühepoolsetele sammudele.

Venemaa on Ukraina piiri äärde toimetanud 45 000-mehelise üksuse koos suure hulga raskerelvastusega, mille hulka kuuluvad tankid, raketisüsteemid, sõjalennukit ja ründehelikopterid.

NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseni sõnul on alliansi hinnangul "üsna tõenäoline", et Venemaa korraldab invasiooni Ida-Ukrainasse.

Rasmussen ütles usutluses uudisteagentuurile Reuters, et Venemaa pole vägesid Ukraina piiri äärest tagasi kutsunud. "Venemaa üritab tungida Ukraina idaossa humanitaarmissiooni lipu all," selgitas täna alliansi peasekretär.